Bez kvalitní izolace vás čekají problémy

Jednou z věcí, na které při výstavbě nebo rekonstrukci domu opravdu není vhodné šetřit, je izolace. Špatně izolovaná nemovitost totiž může řádně provětrat peněženku, zatímco kvalitně provedená izolace naopak může uspořit provozní náklady a ušetřit nás řady nepříjemností. Navíc chrání konstrukci budovy před vlhkostí a vhodně zvolené výrobky i akustický komfort bydlení.

Výrobci nabízejí řady izolačních výrobků, jejichž kombinace vyřeší izolační problémy v různých typech objektů. Systém jedné značky je dobrou volbou i při stavbě nového domu. Zajímavým tipem je například ucelený systém ekologicky i zdravotně nezávadných materiálů COMPRI® od společnosti CIUR.

tepelná izolaceSystém COMPRI zahrnuje foukané tepelné izolace na bázi celulózy, minerálního vlákna, nenasákavého polystyrenu a dřevovlákna pro zateplení všech druhů konstrukcí. Výhodou tohoto systému je jednoduchá a čistá aplikace.  Na zateplení se používají i dřevovláknité izolační desky Udi, které v kombinaci s přípravkem Climatizer Plus překlenou jakékoliv tepelné mosty. Dalšími zajímavými produkty jsou tzv. inteligentní fólie, které reagují na své okolí, a těsnicí prvky (membrány, těsnicí pásky, průchodky) či lepidla pro interiér i exteriér, regulují transport vlhkosti v závislosti na počasí. Tím se výrazně omezuje nebezpečí vzniku plísní. Takové výrobky nabízí například řada Pro clima® od německé firmy MOLL Bauökologische Produkte.

Příklad zateplení historického objektu foukanou izolací:

Izolaci si můžeme vybrat sami, ale protože nabídka na trhu je velmi široká, včetně úzce specializovaných výrobků, je vhodnější poradit se s odborníkem. Existuje řada materiálů i technologií, jak je použít, ale pro každý objekt se hodí něco jiného. Určitě by hlavním kritériem pro výběr neměla být jen cena. Pokud chceme problém vyřešit trvale, je určitě rozumné investovat do kvality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *